Dobra logo 1

Kineziologická poradna

Motto:

Testováním svalů a vyrovnáváním energie ke zdraví a dobré pohodě.

                                                                                                                             Ann Holdway

 

Co je kineziologie?

Kineziologie je systém, který spojuje tradiční (čínskou) orientální myšlenku energetického toku, kterou nacházíme v akupunktuře a akupresuře, se západním stylem testování svalů. Ideou je vnést do těla rovnováhu prostřednictvím odstranění toxinů, uvolněním energetických  blokád, redukcí napětí a rozšířením přirozené schopnosti těla vyléčit se.

                                               Alternativní lékařská péče pro ženy od Patsy Westcott a Layardia Black

Princip kineziologie

Vyhodnocení  jemné reakce svalů monitoruje ty oblasti, kde blokády a nerovnováha zhoršují fyzický, emocionální a energetický stav člověka. Tatáž metoda může identifikovat faktory, jež mohou přispívat k této nerovnováze. Přirozená sebeléčící reakce těla je stimulována zaměřením pozornosti na reflexní a akupresurní body a používáním specifických pohybů těla a stravovacích návyků. To může vést ke zvýšené fyzické, duševní, emocionální a duchovní pohodě.

 Kineziologická federace (Velká británie)

 

Kineziologie představuje přírodní, holistický léčebný systém, který kombinuje moderní západní techniky se starou čínskou medicínou. Používá testování svalů k odhalení fyzické, emocionální a chemické nerovnováhy a poté aktivací určitých bodů na těle znovu nastoluje tok energie v těle a přivádí tělo zpět do rovnováhy.

Tělo skladuje traumata z našich životů ve svalech a každý sval obsahuje historii všeho toho, jak byl používán a co zažil. Svaly jsou součástí komunikačního systému těla. Zprávy jsou zasílány ze svalu do páteřní míchy, která je přenáší do mozku, kde jsou přijímány, interpretovány a zpět je zaslána odpověď, jejímž výsledkem je nějaká akce. Toto vše probíhá nepředstavitelnou rychlostí. Akcí by mohl být pohyb jako reakce na přenesení váhy těla, změna tělesné teploty, uvolnění hormonu, vytvoření pocitu či něco jiného. Tato komunikace neustále v našem těle pokračuje, a když kontrolujeme reakci svalů, nalaďujeme  se na tento neurologický systém.

Představte si své tělo jako jeden velký telefonní systém s mozkem jako hlavní centrálou a všechny vzkazy jsou přenášeny ze svalů (telefonních přístrojů) prostřednictvím nervového systému (telefonní dráty) skrze obratle páteře (místní ústředny) do hlavního kanálu (svazek telefonních drátů) páteřní míchy.

A znáte, co leckdy nastane – překřížení linky, přerušení hovoru, nespojení volaných, neustále obsazené linky, kolapsy, rušení na lince. Nyní je snad více zřejmé, proč některé vzkazy se mohou stát tak zmatenými. Testování svalů nám umožňuje proniknout do komunikačního systému těla, rozmotat některé z těchto telefonních linek, je-li třeba, stisknout některé správné knoflíky a pomoci přivést tělo zpět do rovnováhy.

                                                                                      Kineziologie, Ann Holdway